FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


Stanovisko Bombarďáků Větřní.

14.3.2012, 10:16 | vložil: Jiří Karhánek

Úvodem předesílám, že toto naše stanovisko uveřejňujeme s určitým opožděním z důvodu, že jsme nechtěli nijak narušovat důstojnost závěrečného turnaje o vítěze celostátní ligy a finálového turnaje Českého poháru, a odvádět tímto pozornost od těchto sportovních vrcholů naší federace.
Dále bychom touto cestou rádi poblahopřáli týmu Poličky k jejímu vitězství v CL, které je naprosto zasloužené a patří mu velká gratulace.


Nyní k věci:
Nedávno jsem se podíval na náš web abych si v sekci aktualit přečetl pár zajímavostí týkajících se naší soutěže. Po chvíli jsem narazil na otevřený dopis předsedy LK Martina Štancla adresovaný panu Karhánkovi. Jelikož to upoutalo moji pozornost, nezbývalo mi nic jiného( abych se zasvětil do dění), než si najet na jihočeský web a přečíst si k čemu, že se to vlastně pan Štancl vyjadřuje, neboť z jeho dopisu mi to nebylo příliš jasné.
Poté co jsem dočetl v sekci jihočeských aktualit článek pana Karhánka musím říci, že jsem zůstal zírat s pusou dokořán, cože se to vlastně děje neboť do této doby jsem o této záležitosti neměl ani potuchy.
Ačkoliv se zásadně držím stranou jakéhokoliv se zapojování do sporů mezi jednotlivými členy, které se již delší dobu v naší federaci dějí, tentokrát mne to nenechává klidným, naopak se cítím velmi popuzen.

DK svým špatným rozhodnutím, které následně zrušila (český výklad slova revokace) paradoxně umožnila start hráči Klatov v soutěžním zápase č. 116, ve kterém mu ve svém předchozím rozhodnutí vystavila stopku! DK se tímto doslova vysmívá nám všem členům, napříč všemi soutěžemi a kraji naší federace, kterých se kdy týkalo to, že měli někdy své hráče potrestané disciplinárním trestem a kteří si svůj trest vždy řádně odbyli a to se jistě taktéž mnohdy týkalo "důležitých" zápasů! Celá záležitost se našeho týmu dotýká o to více, že jsme na tři poslední kola měli potrestaného, do té doby nejlepšího střelce soutěže Weinharda a řádně jsme si tento trest odpykali. Myslím si, že DK by z takto špatného rozhodnutí měla vyvodit důsledky a její předseda, který za toto nese plnou zodpovědnost podat okamžitou rezignaci na svoji funkci !

Navíc tato série rozhodnutí DK vrhá na naši federaci špatné světlo, neboť řadě jejích členů a široké veřejnosti by se mohlo pozdávat vzhledem k tomu, že vedoucí týmu Klatov pan Štancl, z pozice funkce předsedy LK, vymýšlel spolu s předsedou DK nějaký způsob jak dostat zpět do hry pro tak důležitý zápas jejich potrestaného hráče. I z tohoto důvodu si myslíme, že je potřeba vše vyjasnit.

Žádáme tímto jako ligový oddíl Bombarďáci Větřní příslušný orgán soutěže o objasnění celé záležitosti. Žádáme jej tímto aby vydal oficiální stanovisko a případně vyvodil důsledky směrem k DK! Dělat jako by se nic nestalo je totiž pro naši federaci asi to nejhorší a budí u široké veřejnosti pochybynosti.

Závěrem přikládám ještě svůj názor na jednotlivá usnesení DK ve kterém bych rád poukázal jak špatně použil její předseda výklad DŘ kapitoly VI. čl.5 k vyvázání hráče Klatov z trestu:

- V prvním rozhodnutí byl hráč Klatov zcela v souladu s DŘ potrestán zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání poté co po dvou žlutých kartách obdržel kartu modrou. Disciplinární komise mu tuto činnost zastavila na soutěžní utkání zápasu č.116, což bylo právě druhé čvrtfinále.

- Poté přišla snaha družstva Klatov využít nějaké "regulérní možnosti v řádech" jak jejich hráče pro tak důležitý zápas jakým druhé čvrtf. bezesporu bylo dostat "zpět do hry", a tak našlo v DŘ (jak si myslelo) pro tento případ výklad kapitoly VI. čl. 5. Tento výklad ve kterém se píše, že:
Disciplinární tresty se vztahují i na provinění PŘI utkáních Českého poháru a ohlášených přátelských zápasech
Nehovoří však o možnosti, že by si v nich mohl hráč odpykat trest, který mu byl udělen na ligový zápas, ale zcela jasně o tom, že pokud se hráč proviní i v pohárovém zápase a nahlášeným přátelským, lze mu udělit disciplinární trest.

Dále se nabízí otázka na základě čeho učinila DK své druhé rozhodnutí. Je přeci jasné, že pokud prominula trest hráči v jiném případě než na který se jeho trest vztahoval což bylo soutěžní utkání č. 116, tak musí existovat nějaká písemná žádost ze strany Klatov směrem na DK. Nestačí přece někomu zavolat: "hele mi odehrajem přátelák a náš hráč si tím trest odpyká, dáte nám k tomu souhlas?". Pokud se nemýlím tak jsem nikde nečetl, že by DK o tomto vyvázání z trestu rozhodla na základě písemné žádosti Klatov, nikde tato písemná žádost dosud na webu v sekci jakékoliv komise nefiguruje.

ZNOVU SE PTÁM NA ZÁKLADĚ ČEHO DK UČINILA SVÉ ROZHODNUTÍ Č.2?!

- Poté co DK došlo, že toto druhé rozhodnutí bylo špatné, vydala rozhodnutí třetí (!) a revokovala své druhé rozhodnutí!

Problém je však v tom, že tuto revokaci vydala již po odehraném zápase č. 116, ve kterém potrestaný hráč Klatov nastoupil!

A to je celé jádro tohoto problému, který vrhá na naši federaci pochybnosti a jejím chování v duchu fair-play.

Co je zarážející a o určité aroganci svědčící je pak i to, že se nám (všem hráčům a členům ČFSF) DK ani nenamáhala ve svém TŘETÍM rozhodnutí uvést nějaké zdůvodnění proč ruší ( na základě čeho, podle jakého řádu atd...) své druhé rozhodnutí a omezila se jen na krátké oznámení, že toto rozhodnutí ruší!!!

Z tohoto důvodu si myslím, že by se tímto měl začít zabývat některý nadřazený řídící orgán soutěže pod který DK spadá.

K celé záležitosti se vyjadřuji také proto, že by se do budoucna mohlo jednat o důležitý precedens, neboť by mohlo začít docházet k tomu, že družstvo, které by mělo potrestaného hráče např. na jeden soutěžní zápas, by v týdnu mezi ligou urychleně nahlásilo přátelský zápas ve kterém by si hráč trest odpykal a poté by opět v dalším kole mohl hrát, což se jeví jako velice absurdní, neboť pak by se o žádné potrestání nejednalo! Navíc ani uvedený článek 5, kapitoly VI. se pro tento případ nedá použít a je myšlen zcela jinak.

Toto naše stanovisko vydáváme z důvodu, že pokud bychom mlčeli a tvářili se, že se vlastně nic nestalo vyjadřovali bychom tak vlastně s tímto souhlas a to mi opravdu souhlasit s tímto nemůžeme.

Podotýkám ještě, že jsem se k této věci vyjadřoval jako zástupce a vedoucí týmu Bombarďáků a je zcela bez jakýchkoliv vazeb na kohokoliv.
Za Bombarďáky Větřní, Karel Klabouch - vedoucí týmu


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5