FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


Vítězství Rumpálu je zasloužené ....

2.3.2012, 13:15 | vložil: Luboš Vlnatý zobrazit foto

Oslovili jsme trenéry družstev, které si to rozdaly ve finálovém turnaji JIHOČESKÉ FUTSAL LIGY, jak to viděli ze střídačky svého týmu a o názor jsme požádali i zástupce této soutěže, který vše sledoval z tribuny (příspěvky neupravovány).

VIDĚNO ZE STŘÍDAČKY

Ladislav Štěpánek, trenér TEX COLOR České Budějovice
3. místo

Před finálovým turnajem jsme cítili šanci na dobrý výsledek, ale dopadlo to jak dopadlo, nepřekročili jsme svůj stín. První utkání jsme dobře rozehráli ale potom jako když utne. Přestali jsme hrát, jako kdyby jsme měli strach něco vymyslet. Netáhla toho využili a zaslouženě vyhráli. Na druhý zápas bylo těžké se motivovat a také tak dopadl. Musím uznat že Rumpál byl jasně lepší a po zásluze vyhrál. To potvrdil i ve druhém zápase a je právem vítězem krajské ligy. My máme aspoň motivaci do dalšího roku a konečně se pokusit to prolomit.

Jaroslav Rambousek, trenér SK NETÁHLA České Budějovice
2. místo

První zápas s Tex Colorem kde jsme prohrávali brzy 2:0, ale mužstvo jsem zdravě vyburcoval a ve druhé půli jsme to začali obracet. Oni nás nijak nepřehrávali, ale naopak byli více nervózní než se zdálo. Tohle mužstvo (NETÁHLA) má obrovskou devízu v tom že se můžu spolehnout na každého hráče a všichni jsou schopní hrát na jakémkoliv postu! Takže ve druhé půli jsme zápas otočili a zaslouženě vyhráli.Myslel jsem si že 10 titul je na dosah. Ale bohužel nebyli jsme opět kompletní a to se projevilo ve druhém zápase s Rumpálem, který jsem neviděl, ale kdybych byl přítomen tak jsme takovým vysokým rozdílem určitě neprohráli. Tohle mužstvo, u kterého jsem 9 let, neskončilo nikdy hůře než druhé a to je pro mě obrovský úspěch. Tenhle ročník pro nás skončil druhým místem, a to je pro nás další výzva, aby jsme ten kýžený desátý titul získali.

Vráťa Turek, trenér TK RUMPÁL Prachatice
1. místo

Obě mužstva, jak Tex tak Netáhla, na mě působila unaveným dojmem. Tex byl v nejsilnějším složení. Myslím si, a co jsem ho několikrát viděl hrát, má daleko navíc. Zřejmě neměli svůj den. Netáhla doplatila na malý počet hráčů i když jim to v základní části vycházelo. Pět lidí na takto důležitá utkání je málo. Navíc jim při finálovém zápase chyběl trenér Rambousek, který by klukům určitě dodal potřebnou motivaci. Moji kluci také nejsou bezchybní, ale když si nechají říct, tak dokážou zahrát výborně. A tu chuť po vítězství jsme měli ze všech mužstev největší. Myslím si, že je škoda finálových bojů, které jsou bez nasazení a motivace. Tímto jsem byl trochu zklamaný, že oba zápasy nebyly tak něják finálově vyhecovaný. Ale na to se už asi nikdo ptát nebude. Takže se budeme těšit na příští sezonu. A Klukům z Netáhel bych chtěl vzkázat, že když trochu potrenují, tak se toho desátého vítězství možná dočkají.


VIDĚNO Z TRIBUNY
David Prokop, trenér ORT-MED České Budějovice
Finále krajské ligy jsem sledoval z pozice poraženého čtvrtfinalisty, ale to nic neměnilo na interesu se kterým jsem ho sledoval. Systém finále se kvůli neúčasti týmu Sfinga České Budějovice notně pozměnil, nutno podotknout, že systém každý s každým je nejspravedlivější a účastnily se ho dle mého úsudku letošní nejlepší mužstva.

1. zápas: Když jsem viděl sestavu Netáhel (oproti čtvrfinále o dva hráče základní sestavy méně tzn. 5 hráčů do pole), tak jsem byl přesvědčen o výhře Tex-Coloru, vše tomu zpočátku nasvědčovalo. Tex. se ujal vedení 2:0 a zdálo se, že je hotovo. Opak byl pravdou. Dá se říct, že Netáhla jsou nejzkušenější jihočeské mužstvo a to se taky potvrdilo. Z mého pohledu se hrála sálovka na super úrovni a ani poražený se nemusí stydět za předvedený výkon. Nejvíce mě zaujal výkon Mildy Tomky, druhá hvězda zápasu pro mě byl brankář Netáhel Zpěvák a třetí bych dal Mírovi Novotnému z Tex-Coloru.

2. zápas: Rumpál přijel v plný palbě (sen každého vedoucího týmu) a nechci spekulovat jestli zápas víc ovlivnilo zklamání Tex-Coloru z prohry z prvního zápasu nebo síla soupeře. První poločas byl vyrovnaný, což se o tom druhém tvrdit nedá. Opět se hrála kvalitní sálovka, ale góly dávali jen prachatičtí, i díky gólmanovi Texu, o kterém ale vím, že umí zachytat lépe. Nebudu hodnotit jednotlivce, absolutorium si zaslouží celý tým Rumpálu.

3. zápas: Bylo to vlastně finále se vším všudy. Oba celky měli po jedné výhře a díky propozicím, které určovaly, že ani jeden zápas nesmí skončit remízou (5. min, popř. penalty), bylo jasné, že ani jednomu celku nestačí plichta k prvenství v lize. Čekal jsem bitvu jako hrom, která se ale nestala. Rumpál vlétl do zápasu jako uragán s 3 rychlými góly a bylo po zápase.

Shrnutí: ligu vyhrál nelepší. Ročník byl podle mě velice kvalitní, ale jelikož jsem
v této soutěži letos nováček, hodnocení a kvalitu soutěže nechám na zkušenějších.


VÝSLEDKOVÁ LISTINA JIHOČESKÉ FUTSAL LIGY
1985- 1993 výsledky nepředány
1994 SK NETÁHLA České Budějovice
1995 SK NETÁHLA České Budějovice
1996 ADAMÍČEK Český Krumlov
1997 MS KART Prachatice
1998 SK STRABAG Prachatice
1999 SK STRABAG Prachatice
2000 SK STRABAG LUBRYCO Prachatice
2001 SK NETÁHLA České Budějovice
2002 SK NETÁHLA České Budějovice
2003 TENIS BEER Prachatice
2004 SK NETÁHLA České Budějovice
2005 SK STRABAG LUBRYCO Prachatice
2006 SK NETÁHLA České Budějovice
2007 SK NETÁHLA České Budějovice
2008 BOMBARĎÁCI Větřní
2009 SK NETÁHLA České Budějovice
2010 SFINGA České Budějovice
2011 SK NETÁHLA České Budějovice
2012 TK RUMPÁL Prachatice


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5