TK RUMPÁL Prachatice se poprvé stal mistrem Jihočeského kraje ve futsale-sálovém fotbale

29.2.2012, 14:50 | vložil: Luboš Vlnatý zobrazit foto

V neděli 26.2. 2012 se ve sportovní hale Na Sádkách v Českých Budějovicích odehrálo finále JIHOČESKÉ FUTSAL LIGY 2011/12. Původně se do závěrečné části play off probojovaly vítězové ČF - SFINGA a NETÁHLA, kteří doplnily přímo postupující TK RUMPÁL a TEX COLOR. SFINGA se ale z účasti v SF omluvila (její neúčast bude řešit STK) a tak došlo k úpravě systému, kdy se finálová část odehrála jednokolově každý s každým.

TEX COLOR České Budějovice - SK NETÁHLA České Budějovice
3 : 6 (2:1)

Tex Color se na utkání dostavil v sestavě, jakou dosud neměl v žádném utkání základní části a většina diváků v hale konstatovala, že tentokrát si celkové vítězství utéct určitě nenechá. Tomu odpovídal i začátek utkání, kdy zavřeli Netáhla na jejich polovině hřiště a již v 5 minutě to bylo 2:0! Jenže na střídačce Netáhel vládnul pevnou a klidnou rukou futsalový mág Jarda Rambousek, který zformoval prořídlé řady svých borců (na utkání měl k dispozici pouze 5 hráčů), kteří se z tlaku TEX COLORU vymanili a svou zkušeností a klidem začali ovládat hrací plochu a postupně obraceli skóre ve svůj prospěch (z 0:2 na 2:4). Střelecky se prosadil Milan Tomka, který TEX zatížil hned třemi brankami, ale bohužel sebe i dvěma ŽK za něž obdržel MK a musel z utkání v 37 minutě odstoupit. V závěru utkání si Netáhla zkušeně hlídali výsledek a když hráči TEXu vršili jeden faul za druhým, přidali ještě dvě branky z 9 m kopů. Vítězství Netáhel bylo zcela zasloužené a opět se ukázalo jak velké to je družstvo!

TK RUMPÁL Prachatice - TEX COLOR České Budějovice
7 : 2 (3:2)

Ve druhém finálovém utkání se očekávalo, jestli se TEX COLOR pokusí dostat zpět do hry o jihočeský titul, ale na to by potřeboval výrazné vítězství nad Rumpálem a pak ještě čekat, jak s Rumpálem dopadnou Netáhla.Výsledky z dlouhodobé části hovořili ve prospěch Netáhel (2x Rumpál porazili), takže naděje tu ještě byla. Jenže vše bylo jinak, protože i v tomto utkání TEX COLOR narazil. Tentokrát do precizní a rychlé kombinační hry vítěze základní části JČFL. Dá se říct, že naděje TEXu trvala jen do konce prvního poločasu, kdy ještě dokázali čelit smršti rychlích útoků v podání první čtyřky rumpálovců: Pravda J.-Ryšánek-Nitrianský-Šicner, ale oddychnout si nemohli ani když nastoupila druhá čtyřka Pravda B.-Bauer L.-Wimberský-Tesárek! Zde se opět ukázal cit "prachatického Tarasova" - trenéra rumpálovců Vráti Turka, jak týmu naordinovat dobrou taktiku. Poločas 3:2 byl nepřesným vyjádřením toho co se na hrací ploše odehrávalo. Ve druhém poločase se v podstatě hrálo již jen na jednu branku a skóre Rumpálu postupně narůstalo. Střelecky se ukázal Igor Nitrianský, který TEXu vstřelil 5 branek!
Plusem tohoto utkání byla i perfektní divácká kulisa, kterou Rumpálu udělali jejich fandové, kteří je z Prachatic přijeli povzbudit.

TK RUMPÁL Prachatice - SK NETÁHLA České Budějovice
8 : 1 (5:1)

Rumpál nastoupil do rozhodujícího utkání povzbuzen vysokým vítězstvím nad TEX COLOREM a od prvních minut převzal taktovku utkání pevně do svých rukou a nikoho nenechal na pochybách kdo bude vítěz a to nejen tohoto utkání. Unavené Netáhla nestačili na rychlou kombinační hru rumpálovců a tak skóre utkání postupně narůstalo ve prospěch nového jihočeského mistra. Čestný gól se Netáhlům podařilo vstřelit až ve 36 minutě.

TK RUMPÁL Prachatice se tak stal poprvé mistrem Jihočeského kraje ve futsale-sálovém fotbale a když vezmeme v potaz, že byl vítězem základní i finálové části, tak můžeme konstatovat, že zaslouženě. Netáhla opět prokázali, že patří mezi jihočeskou špičku. Zajímavostí mohlo být, že pokud by se jim podařilo obhájit loňské vítězství, byl by to jejich už 10 titul. Tex Color tentokrát získal třetí místo.