23.2.2012, 13:07 | vložil: Luboš Vlnatý zobrazit foto

VPS Novabrik Polička - Strabag Lubryco Prachatice 1:2
zlatý poločas 1:1, penalty 5:4

V Poličce byla vidět opět kvalitní sálovka,
ve které převládaly obrany obou celků, přesto nebylo o šance nouze.
V první půli však diváci gól neviděli. V druhé půli se jako první trefily Prachatice a utkání směřovalo do zlatého poločasu, avšak Poličce se podařilo srovnat. Prachatice to ale nezabalily a za minutu se opět dostaly do vedení, které již uhájily, což znamenalo krátkou pauzu a zlatý poločas. V něm pokračoval obrázek z předchozích poločasů. Výsledkem byla jedna branka na každé straně a po stavu 1:1 se šlo do penalt. V nich měli více štěstí hráči Poličky, což je posunulo do semifinálového boje.
Skvrnou na hezkém a vysoce kvalitním utkání bylo napadení hostujících hráčů domácími hráči a diváky. Po faulu hráče Prachatic, kdy byl tento hráč vyloučen MK, byl přesto ihned napaden několika hráči Poličky, škrcen a dostal ránu pěstí. K tomu se přidali i domácí diváci, kteří ohrožovali celou hostující lavičku. Překvapivě k této situaci přistoupili rozhodčí, kteří za fyzické napadení udělili hráčům Poličky pouze žluté karty. Kdyby prachatičtí nezachovali klidnou hlavu, byla by se strhla daleko větší mela a zápas by se zajisté nedohrál, neboť ani rozhodčí, ani pořadatelská služba danou situaci nezvládli. To ovšem nemění nic na faktu, že se štěstěna při penaltách přiklonila k Poličce, která tímto postoupila do dalších bojů.

Zpracoval: Vašek Houška