FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


ČTVRTFINÁLE CELOSTÁTNÍ LIGY - i toto je bohužel možné ....

16.2.2012, 12:01 | vložil: Luboš Vlnatý zobrazit foto

SK Strabag LUBRYCO Prachatice - VPS Novabrik Polička 5:6
Čtvrtfinálové utkání mezi Prachaticemi a Poličkou přineslo zápas na vysoké úrovni. Hrála se kvalitní sálovka ve vysokém tempu, s velkým množstvím brankových příležitostí na obou stranách, z čehož resultoval konečný výsledek 6:5 pro Poličku.
Bohužel toto krásné utkání pokazili pánové sudí svým nestejnoměrným posuzováním soubojů, kdy na straně faulující Poličky ponechávali Prachaticím nesmyslné a nic neřešící výhody a na druhé straně pískali veškeré náznaky faulů hráčů Prachatic. Výsledkem toho bylo, že Polička měla k dispozici 3 devítimetrové kopy a Prachatice ani jeden.
Nikdy bych nesváděl prohru na rozhodčí, ale v případě sobotního utkání nemohu učinit jinak. Pomineme-li rozdílný metr rozhodčích, skončilo by utkání spravedlivou remízou 5:5 a šlo by se do prodloužení. Avšak rozhodlo písknutí rozhodčího Kloubka, který posoudil souboj na druhé, vzdálenější straně hřiště jako faul Prachatic, Poličce tím nabídnul devítimetrový kop a vítěznou branku 30 vteřin před koncem druhého poločasu. Pro dokreslení celé situace poznamenám, že druhý rozhodčí Štechmüller byl od tohoto souboje vzdálen necelé dva metry a ponechal souboj jako čístý. Navíc se rozhodčí Kloubek během celého utkání arogantě vysmíval hráčům Prachatic, hráče Prachatic urážel, kdy např. jednoho z nich nazval úchylem. Toto si přece rozhodčí nesmí dovolit! Myslím si, že takoví rozhodčí nemají v sálovce co dělat, protože svým počínáním kazí tak krásný sport, jakým sálovka je, a hrotí emoce nejen hráčů a funkcionářů, ale i diváků.

Zároveň nás překvapuje, jakým způsobem se funkcionáři Poličky, speciálně jejich vedoucí František Švec, vyjadřovali po utkání v médiích, kde hodnotili výkon rozhodčích diametrálně odlišně než bezprostředně po jeho skončení, kdy se vyjadřovali ve smyslu, jak rozhodčí "celé utkání zprasili". Jejich hráč se navíc ve sprše přiznal k tomu, že faul před rozhodující devítkou nafilmoval a pochvaloval si, jak mu to rozhodčí zbaštili. Nikoli překvapením už je pro nás tendenční způsob, kterým o celé záležitosti referuje oficiální web ČFSF.


Zpracoval: Vašek Houška


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5