POZVÁNKA NA TŘETÍ TURNAJ FUTSAL CUPu 2018/19 .....více v sekci Aktuality

Pražští rozhodčí dotlačili Poličku k vítězství

14.2.2012, 13:53 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

Máme za sebou první čtvrtfinálové zápasy v CELOSTÁTNÍ LIZE. Náš zástupce SK STRABAG LUBRYCO Prachatice se utkal se sousedem v tabulce po základní části, mužstvem NOVABRIK Polička. Čekal se zajímavý a dramatický zápas, což se do puntíku vyplnilo. Začátek byl jak z černého snu, mužstva se nestačila ani rozkoukat, kdy hostující Koudelka zatáhl míč až do rohu hřiště u domácí branky, naslepo nastřelil míč před branku a domácí Raušer si nešťastně srazil míč do vlastní branky. To bylo něco pro Poličku, ta zalezla, vyrážela k rychlým brejkům a jeden z nich také ve 12.min opět Koudelkou využila. To domácí probudilo, zatlačili hosty do defenzívy a začali se dostávat do velkých šancí, kdy jednu z nich proměnil krásnou křižnou střelou, dobře hrající Bednár. Pak se, ale začali dít na place věci, domácí vycítili šanci, ale to asi rozhodčí taky. Jakmile se domácí dostali na polovinu hostí, byli faulováni, úder loktem do obličeje Caisovi který šel jeden na jednoho, rozhodčí nic a to musel Cais střídat po tomto úderu. Když už to rozhodčí posoudili jako faul, tak nechali nesmyslnou výhodu, která nic neřešila. Vše sledovalo asi třicet diváků a ti se nestačili divit co je možné. Domácí ale dál bojovali, dostávali se do šancí a tím i zapomínaly na zadní vrátka, čehož hosté využili k další brance po rychlém brejku. Na straně domácích přibívaly neexistující fauly z čehož vyplynulo, že rozhodčí nakonec dotlačil hosty k 9m kopu, ale Šmeral byl z toho asi tak překvapen , že nedal. Ještě před poločasem se stejně, ale domácím podařilo snížit Bednárem.
Domácí do druhého poločasu vyměnili gólmany a začali obrovským náporem, ale přišel šok, přímý kop, chyba brankáře a hosté vedli 2:4. Strabag vsadil vše na útok, Mertl snížil na 3:4 a chvíli na to Cais srovnal skóre. Ale nezaháleli ani rozhodčí, utkání vedli tak tendenčně, poškozovali domácí a u nich samozřejmě přibívali chyby a karty. Ve 39.min se k rozehrání přímého kopu dostali i domácí a Mertl prostřelil vše co mu stálo v cestě 5:4. Pro domácí to vypadalo dobře, ale hned z protiútoku inkasovali, kdy byl domácí brankář schovaný za hráči. Když už to vypadalo na prodloužení, které by bylo asi zasloužené, tak opět páni rozhodčí začali úřadovat. Nejprve dotlačili hosty k dalšímu 9m trestnému kopu, který hosté nedali. Poté přišel souboj na polovině hřiště, přímo před očima rozh.Štechmullera, ten rozpažil "hrajte dál" a kolega rozh.Kloubek z rohu druhé strany hřiště, si nesmyslně vymyslel další trestný kop. Ten hosté proměnili,brankář první střelu sice vyrazil, ale z dorážky už inkasoval. Hosté sice vyhráli, ale určitě ne proto, že by byli lepší, ale jejich výhru zrežíroval někdo jiný a tím byli rozhodčí. Takový výkon, který rozhodčí předvedli byl přesně ukázkou toho, kdo je předem určen k postupu mezi nejlepší čtyři. V takto důležitém zápase se dá očekávat kvalita rozhodčích, ale tady komise rozhodčích absolutně zklamala, když nominovala tyto dvě loutky. V zápase kdy rozhodčí upozorňuje hráče aby nefauloval, že to jinak pískne nebo a to je zarážející, kdy rozhodčí KLOUBEK oslovuje hráče domácích RAUŠERA, VY JSTE ÚCHYL, zrovna ten rozhodčí, který za celý zápas pískne do píšťalky pětkrát, kdy odpískal poločasy, oddychové časy a rozhodující trestný kop. " Tleskejme vítězům - rozhodčím, kteří opět ukázali, jak platnou součástí tohoto systemu jsou".
Domácí sice prohráli i když předvedli zejména ve druhém poločase výborný výkon, ale nedá se nic dělat a je třeba se připravit na tuto sobotu kdy se hraje odveta.

SK STRABAG LUBRYCO PRACHATICE - NOVABRIK POLIČKA 5:6 (2:3)
branky:Bednár 2,Mertl 2,Cais

Druhé čtvrtfinálové utkání se hraje příští sobotu 18.2.2012 v 10:00.