Vítězem ČESKÉHO POHÁRU ORT-MED Č.Budějovice

13.2.2012, 13:35 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

VODŇANY – Ve vodňanské sportovní hale se v neděli uskutečnilo krajské finále Jihočeského poháru ve futsale – sálovém fotbale. Turnaj přinesl pěkné zápasy se zajímavými výsledky. Podle předpokladů se do semifinálových bojů dostal lídr Krajské futsal ligy TK Rumpál Prachatice, který narazil na pozdějšího vítěze ORT-MED Č.Budějovice. Druhé semifinále hráli prvoligoví BOMBARĎÁCI Větřní s druhým týmem Krajské ligy TEX COLOR Č.Budějovice. Trochu překvapivě v prvním semifinále, ORT-MED přehrál TK RUMPÁL, hlavně po výborně sehraném druhém poločase. Druhé semifinále mělo také opatrný první poločas, ale ve druhém došli BOMBARĎÁKŮM síly, jelikož turnaj neodehráli v plné sestavě a bez svých stabilních hráčů a tak TEX COLOR bez větších problémů postoupil do finále. Finále bylo opatrné, poločas byl nerozhodný 2:2. Po přestávce ORT-MEDU odešli dva nejlepší hráči a tak se čekal útok TEX COLORU, kteří vycítili šanci. Přišel pravý opak, ORT-MED se vrhl do útoku a ve 29.minutě se dostal do vedení 2:6 a tím bylo rozhodnuto. Hráči TEX COLORU se přestali ovládat, inkasovali žluté karty a brankář dokonce modrou za napadení protihráče míčem. Tím bylo i po zápase, Hráči TEX COLORU přestali hrát, zdržovali hru a znevážili tím celé utkání. Následně inkasovali ještě tři góly a utrpěli debakl, který neunesli. Vítězem klání a postupujícím do republikového finále Českého poháru, které se koná 10.března se po právu a zaslouženě stalo mužstvo ORT-MED Č.BUDĚJOVICE.

ARCHEUS Č.Budějovice - TK RUMPÁL Prachatice 2:5 (1:1)
Rumpál hned na začátku prohrával, ale do poločasu stačil srovnat. Druhý poločas se hrálo dlouho vyrovnané utkání až závěr patřil hostům.
BTK Rumpál - BOMBARĎÁCI Větřní 0:4 (0:1)
Proti ligovému mužstvu začali domácí opatrně a s respektem , ale po čase zjistili, že se může hrát s každým a v průběhu utkání si vytvořili více brankových příležitostí jak hosté. Jenom jejich proměnování bylo žalostné a proto v 2. poločase hosté rozhodli ve svůj prospěch.
TEX COLOR Č.Budějovice - ARCHEUS Č.Budějovice 10:5 (5:4)
Od začátku zápasu se hrálo bez obran a diváci si užili velkého brankového přídělu. Hosté stále dotahovali , ale zanechali v turnaji dobrý dojem.
ORTH-MED Č. Budějovice - BTK Rumpál 2:0 (1:0)
Další kvalitně odehrané utkání od BTK, kdy jenom štěstěna stála u domácího mužstva, na tyče se nehraje a proto domácím stačili dvě vstřelené branky na vítězství.
TK RUMPÁL Prachatice - TEX COLOR Č.Budějovice 3:4 (2:1)
Domácí se ujali vedení a dlouho drželi stav i když šance byli na obou stranách. Pak domácí přidali druhou branku Ryšánkem a poločas vyhráli. Druhý poločas se hosté začali tlačit do útoku přišli šance, které hosté dokázali využít a po zásluze otočili stav utkání a zvítězili.
BOMBARĎÁCI Větřní - ORTH-MED Č. Budějovice 2:3 (0:2)
Hosté dali rychlé dvě branky a po celý zápas si udržovali vedení , domácí sice snížili, ale na zvrat již neměli sílu.

1.SEMIFINÁLE:
TEX COLOR Č.Budějovice - BOMBARĎÁCI Větřní 7:3 (3:2)
První poločas byl velice vyrovnaný, kdy hosté ještě drželi krok s domácími, ve druhém jim došli síly, nechali vyniknout domácí střelce a trochu překvapivě nepostoupili do finále.
2.SEMIFINÁLE:
ORTH-MED Č. Budějovice - TK RUMPÁL Prachatice 4:0 (0:0)
První poločas byl vyrovnaný na obou stranách, ve druhém poločase se projevila větší vůle po vítězství u domácích kteří přidali na obrátkách a po zásluze vyhráli.

FINÁLE:
TEX COLOR Č.Budějovice - ORTH-MED Č. Budějovice 2:9 (2:2)
První poločas přinesl pěkný fotbal se spoustu šancí na obou stranách. Druhý poločas se hosté vrhli do útoku a domácí tým rozebrali herně a hlavně psychicky. Po zásluze vyhráli.