FUTSAL CUP 2018/19 - 2 .....více v sekci Aktuality

Českokrumlovský deník - K postupu chyběl Bombarďákům jediný bod

8.2.2012, 11:32 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

Český Krumlov - Větřínští futsalisté přišli o kýžený bod v zápase s Trivelem Klatovy vlastním gólem půl minuty před koncem a po prohře s lídrem skončili devátí.
A derniéra základní části nejvyšší soutěže rozhodovala o úspěšnosti celé sezony, neboť v sázce byly body potřebné pro postup do čtvrtfinálové osmičky. Úkol bodovat stál i před jediným zástupcem našeho regionu, futsalisty celku Bombarďáci Větřní. Ti potřebovali pro postup a odražení ataku souseda ze hrany postupové osmičky z Jilemnice alespoň v jednom zápase bodovat, což se ovšem černožlutým nepodařilo, i když v prvním utkání proti Trivelu Klatovy chyběl Větřínským pověstný vlásek a kousek štěstíčka...

Bombarďáci Větřní – Trivel Klatovy 3:4 (1:2), branky: Soukup 2, Ginzel – Petrželka, Uruba, Janda, Kočí.
Bombarďáci, kteří již znali dopolední výsledky svého konkurenta v boji o postup do play off, věděli, že jim ze dvou utkání stačí získat jeden bod – a tomu přizpůsobili taktiku. A protože i Klatovští mysleli především na to, aby neinkasovali, připomínala první desetiminutovka spíše šachovou partii. Šancí bylo pomálu a obě družstva hrozila jen střelami ze střední vzdálenosti. Oboustranně opatrný úvod změnila až 11. minuta, ve které sice Klabouch v brance domácích zlikvidoval šanci Klatov, ale na Petrželkovu dorážku již nestačil a hosté šli do vedení – 0:1. A za další dvě minuty bylo s Bombarďáky ještě hůř, protože Klatovští přidali druhý zásah. Zpět do hry vrátil domácí tým zkušený Ginzel, který potrestal nedorozumění hostujícího brankáře s obráncem – 1:2. Do poločasu se pak i přes výraznou snahu Bombarďáků nic nezměnilo a domácí šli do druhé půle s jednogólovým deficitem.
Druhý poločas začal tak, jak první končil. Větřínští se aktivní hrou snažili o vyrovnání, zatímco Klatovští hrozili z rychlých protiútoků. Ve 26. minutě se jim pak jeden z kontrů podařilo využít a před domácími byl těžký úkol, najít recept na klatovskou defenzivu a dvoubrankové manko ve zbývajícím čase dohnat. Střelecké taktovky se však chopil domácí kapitán Soukup, který nejprve snížil a v předposlední minutě vyrovnal. V tu chvíli se zdálo, že domácí mise je splněna a oba soupeři se rozejdou smírně. Jenomže Bombarďákům nebylo přáno a půl minuty před koncem utkání dostali smrtící úder. Štorc si před vlastní svatyní zbytečně zkomplikoval situaci tak, že se dostal pod tlak napadajícího Kočího, kterého vzápětí odkopem nastřelil a míč po nešťastném odrazu skončil za zády překvapeného brankáře Klaboucha. Tento smolný moment a prakticky vlastní gól nakonec připravil Bombarďáky o play off!

Bombarďáci Větřní – Chemcomex Praha 2:6 (1:0), branky: Kubo 2 – Blabla 2, Rada, Hort, Šafránek, Kamas.
Po nešťastné prohře v utkání s Trivelem byli Bombarďáci postaveni před fakt, že o tom, zda budou moci označit sezonu za úspěšnou či nikoli, rozhodne jejich poslední zápas v základní části soutěže, a to proti suverénnímu lídrovi ligy v barvách pražského Chemcomexu. Přestože měl po většinu prvního poločasu míč pod kontrolou tým hostí, který předváděl obvyklou hru plnou kombinace a pohybu, do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí. Větřínští sice byli v těžké defenzivě, ale s příkladným nasazením bojovali o šanci, což se jim vyplatilo, když úvodní branku vstřelil Kubo.
Bombarďáci dohráli první půli bez inkasované branky a pro druhý poločas byl jejich záměr jasný. Nadále poctivě bránit, snažit se narušovat hru Chemcomexu a pokusit se z nějakého rychlého brejku vstřelit další góly. Jenomže tentokrát si sálovkářský bůh určitě neoblékl žlutočerné barvy Větřní. Z druhého poločasu totiž neuplynuly ještě ani tři minuty a Chemcomex vyrovnal. Navíc to bylo brankou, kdy si obránce domácích umístil míč za záda svého gólmana sám. Tato situace byla pro hráče Větřní těžkou ranou do vazu, ze které se těžko vzpamatovávali. A když o pár minut později inkasovali domácí dva slepené góly, bylo vlastně po zápase a pro Bombarďáky i po ligové sezoně. Utkání se pak už v poklidu dohrávalo, hosté kontrolovali hru a domácím na zvrat chyběly fyzické ale hlavně psychické síly...

Sestava Bombarďáků Větřní: Klabouch – Ginzel, Štorc, Šlak – Soukup, Bordáč, Kubo, Homer. Trenéři: R. Weinhard a Peťule.
Bombarďáci tedy potřebný bod nezískali a když na turnaji v Rokytnici jejich konkurent z Jilemnice zdolal domácí Vamberk (4:2), chyběl nakonec devátým Větřínským k postupu právě ten bodík, který ztratili v úplném závěru duelu s Trivelem Klatovy.

Zbývá pohár
Větřínští Bombarďáci si po neúspěšném finiši ligové sezony nyní mohou spravit chuť v pohárové soutěži, neboť je už v neděli 12. února čeká finálový turnaj Jihočeského poháru. Černožlutí se ve vodňanské hale utkají v základní skupině B s prachatickým BTK Rumpál a českobudějovickým týmem Orth-Med. V áčku změří síly Archeus ČB, TK Rumpál Prachatice a Tex Color ČB. Vítěz turnaje postupuje do národního finále, které se bude hrát 10. března.