PRACHATICKÝ DENÍK - Rumpál se tlačí na čelo tabulky

26.1.2012, 21:34 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

Jižní Čechy – O víkendu pokračovala jihočeská futsal liga. Své ambice potvrdil Rumpál Prachatice, který tlačí na čelo tabulky. Béčko Strabagu Lubryco Prachatice a tým Jelimanů Vimperk tentokrát nezískaly ani jeden bod.

ZSO Hluboká nad Vltavou – Dynamo Jelimani Vimperk 6:3 (4:0).
Hrálo se utkání podprůměrné úrovně. Hosté si nevytvořili za celý první poločas ani jednu vyloženou šanci. Ve druhé půli začali bojovat a hned se to i na skóre začalo projevovat. Nakonec ale domácí mužstvo žádné drama nepřipustilo a zaslouženě zvítězilo. Branky Vimperka: L. Frk, V. Havlan a D. Pek.

Demolice České Budějovice – Dynamo Jelimani Vimperk 12:9 (7:6).
Domácí začali ve vlažném tempu a než se pořádně rozkoukali, prohrávali 0:2. Potom se ale zlepšili a když to vypadalo, že se jim podaří výsledek srovnat, tak je vždy srazilo do kolen obdržení laciné branky. Z tohoto důvodu si vzali za stavu 3:6 v 16. minutě oddechový čas a následně čtyřmi brankami výsledek do konce poločasu otočili. Ve druhém poločase si již výsledek, i když někdy s obtížemi, pohlídali. Branky Vimperka: L. Frk a P. Prochaska 3, D. Pek 2, V. Havlan.

ZSO Hluboká nad Vltavou – Strabag Lubryco Prachatice B 6:3 (1:0).
Oboustranně neurovnané utkání. Ani jedno z mužstev si nedokázalo přihrát a vše bylo hráno pouze na náhodu. Nakonec domácí mužstvo mělo více štěstí při zakončení. Podle předvedené hry ze strany obou týmů by utkání slušel spíše nerozhodný výsledek. Branky Prachatic: T. Had, V. Cais a A. Balica.

Demolice České Budějovice – Strabag Lubryco Prachatice B 10:3 (4:2).
Hosté byli ze začátku lepším mužstvem, ale je až zarážející, co dokáží neproměnit. Opět platilo pravidlo nedáš – dostaneš. Navíc utkání nezvládli ani takticky. Přestože vedli 0:2, stále bezhlavě útočili a domácí mužstvo ze zajištěné obrany chodilo do rychlých protiútoků a tam snadno zakončovalo, protože se hosté nestačili vrátit. Navíc od 30. minuty za stavu 6:3 rezignovali a v utkání se jednalo již jen o výši skóre. Branky Prachatic: T. Had, P. Chrášťanský a T. Balica.

Tex Color České Budějovice – TK Rumpál Prachatice 5:8 (3:3).
Utkání bylo od počátku vyrovnané a remíza byla na ukazateli skóre až do 37. minuty. Potom hosté během třech minut vstřelili tři branky a strhli vítězství na svou stranu. Branky Rumpálu: M. Rosa 4, K. Ryšánek 2, J. Pravda a V. Wimberský.

Orth – Med České Budějovice – TK Rumpál Prachatice 3:9 (2:4).
Hostující Rumpál od úvodního hvizdu nenechal nikoho na pochybách, že si odveze tři body. Po vyhraném prvním poločase předvedli hosté dokonalý brankostroj a vysoko zvítězili. Branky Rumpálu: K. Ryšánek 4, P. Kůs, V. Wimberský, M. Šicner, M. Rosa a L. Bauer.

V tabulce je Rumpál pouhé dva bodíky za vedoucí Demolicí ČB. Jelimani si drží sedmou příčku, Strabag Lubryco je zatím předposlední. Do konce základní části Jihočeské futsal ligy zbývají sehrát ještě poslední čtyři kola, pak přijde na řadu závěrečné play off.

1. Demolice ČB 12 0 2 100:64 36
2. TK Rumpál Prachatice 11 1 2 101:41 34
3. FC TEX Color ČB 10 1 3 82:70 31
4. Netáhla ČB 9 2 3 96:51 29
5. Sfinga ČB 6 2 6 76:74 20
6. ORTH-MED ČB 6 1 7 59:56 19
7. Dynamo Jelimani Vimperk 4 0 10 54:88 12
8. FK Bizoni ČB 3 1 10 62:91 10