FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


Představujeme vám.........

20.1.2012, 10:07 | vložil: Jiří Karhánek

DEMOLICE ČESKÉ BUDĚJOVICE

Můžete na úvod rozhovoru představit váš tým, i s ohledem na jeho historii?
Nápad na založení vznikl na jaře 1994, partou bývalých fotbalistů, kteří již několik let nehráli a alkohol je již začínal nudit. Ze zakládajících členů, se již aktivně zapojují pouze dva Jarda Berka a Erik Melichar. První zápas se odehrál v listopadu 1994 proti Božolé a to ve 4.OL. První dvě sezóny byly seznamovací a po té následovaly 3.postupy až do 1.OL. Časem bylo založeno B družstvo, které hrálo 2.OL. V roce 2002 došlo k sestupu stárnoucí generace A-týmu a byla odehrána jedna sezóna obou týmů ve 2.OL. Mladý B-tým ovšem vykopal postup a poté 2 roky nastupoval v 1.OL, kterou vyhrál v roce 2005. Ambiciózní B-tým si prohodil svůj přívlastek s A-týmem a stal se prvním týmem který zahájil své působení v krajské soutěži. Hned při své premiérové sezóně se umístil na dosud nejlepším 2.místě. V krajské soutěži tým vydržel celkem tři roky a poté ji dobrovolně opustil, aby po dvou letech strávených v 1.OL opět usiloval o poháry v nejvyšší krajské soutěži. V současnosti je první tým tvořen převážně z nových mladých kluků až na pár jedinců, kteří dodávají týmu zkušenosti a převážná část úspěšného týmu z první sálovkářské štace v kraji tvoří i díky svému věku základnu dnešního současného B-týmu jenž hraje v 2.OL.

Kteří hráči vašeho celku patří mezi hlavní opory, jaké změny váš tým prodělal před tímto ročníkem?
Těžko hodnotit jednotlivce v našem týmu, ale určitě se můžeme opřít o spolehlivé výkony nestárnoucího Zdeny Vařáka st. v brance. Dále dost sázíme především na individuální kvality našich mladých útočníků a jejich střeleckou potenci, která rok od roku roste a to především díky Danovi Granovovi, jemuž jen těsně utekla koruna pro krále střelců a Tomáši Leštinovi. Ze zadních pozic výborně podporují ofenzívu jak Zdena Vařák ml. tak i Pepa Příhoda. V neposlední řadě nemůžu zapomenout na duši týmu jíž je Míra Havelec, který nevynechá jediný zápas a hlavně se stará o vše potřebné okolo zápasů jako je připravit dresy, dohodnout se ze všemi hráči na zápas a případně tým doplnit hráči našeho B týmu až po samotnou organizaci logistiky k zápasům a vyplnění zápisů před každým utkáním. Přesto bych nerad opomíjel i ostatní hráče, kteří jsou nedílnou součástí našeho věčně usměvavého futsalového soustrojí. Před začátkem tohoto ročníku tým prodělal jen drobné změny, podařilo se kádr rozšířit o další nové členy a to Milana Horáka a Adriána Dalipiho a také se po roční pauze vrací naše největší osobnost v podobě Jirky Kladrubského. I když nelze počítat, že Jirka odehraje všechny turnaje vzhledem ke svému působení ve Slovanu Bratislava, určitě to bude pro nás povzbuzení a pro soupeřovu obranu postrach. Jinak bohužel musíme ohlásit i ztrátu a to v podobě Honzy Matějky, kterého čeká operace předního křížového vazu a letos nám bohužel na hřišti nepomůže.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu?
Loňská sezóna se těžko hodnotí, určitě jsme se zlepšili, což je třeba kvitovat s povděkem a podařilo se nám konsolidovat jak výsledky tak hlavně docházku k zápasům, odrazilo se to i v tabulce po dohrání základní části a postupem do semifinále jsme splnili cíl kdy jsme vyrovnali předloňské umístění. Bohužel na lepší než 4.místo to nestačilo i díky komplikacím se skládaním sestavy na závěrečný turnaj a proto díky klukům z našeho B-týmu jenž nám vypomohly v bojích o medaile a my tak neudělaly žádnou ostudu.

A naopak, jaké cíle si kladete před sezónou letošní?
Cíle pro letošní sezónu jsou obdobné jako pro sezónu minulou, tj. udržet minimálně pozici mezi nejlepšími 4 mužstvy krajské ligy, předvádět kvalitní, pohlednou a útočnou sálovku a při troše štěstí se pokusit vyrovnat a nebo ještě lépe vylepšit naše maximum, kterým je doposud 2.místo. Víme však, že konkurence je veliká a zuby na celkový titul si bude brousit více týmů.

Jak se vám líbí systém a organizace soutěží futsalu - sálového fotbalu v Jihočeském kraji, co byste chtěli případně změnit?
Organizace oproti našim začátkům v krajské soutěži se hodně zlepšila. Vyšlo se více vstříc týmům z Č.Budějovic, jenž tvoří převážnou část účastníků a odbouralo se neúměrné cestování. Vedení se dále snaží naslouchat a reagovat kladně na dotazy a žádosti jednotlivých účastníků a jejich rozhodnutí se kladně odrážejí i v zápasech ( úprava pravidla o vhazování autů ). Co se týká systému hraní zápasů je třeba poděkovat za dobrou práci p.Vlnatému jenž tento systém trojic vymyslel a poté ho praktikoval. Odbouralo se tak někdy až nesnesitelné čekání mezi prvním a druhým zápasem dne a tím se zkrátila i doba strávená na turnajích. Těžko říct jaké změny navrhnout, ale vždycky je něco co jde udělat lépe, ale současná situace a trend nám vyhovuje.

Otázky zodpověděl Miroslav Havelec

Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5