FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


Představujeme vám ...

28.12.2011, 09:07 | vložil: Jiří Karhánek

TK RUMPÁL Prachatice

Jste jedním z nováčků nejvyšší jihočeské soutěže, ale ne nováček ve futsalových soutěžích. Můžete na úvod rozhovoru představit váš tým, i s ohledem na jeho historii?
Historie mužstva TK Rumpál započala přibližně před 30 lety. Spoluzakladatel "malé kopané" v Prachaticích Vratislav Turek, dnes stále aktivní člen mužstva (trenér) se tehdy účastnili kvalifikace do "0 ročníku 1. ligy v Ústí nad Labem ve které byli úspěšní. Několik let toto mužstvo tedy hrálo 1. ligu v malé kopané. Současně hrál i krajskou soutěž v Českých Budějovicích. Nedá se tedy říci, že se jedná o nováčka soutěže. TK Rumpál tehdy jezdil na svá domácí utkání z Prachatic až do Mostu. Vzhledem k tomu, že toto bylo finančně náročné začalo mužstvo hrát pouze okresní halovou soutěž.

Kteří hráči vašeho celku patří mezi hlavní opory, jaké změny váš tým prodělal před tímto ročníkem?
Mezi největší oporu patří stále nestárnoucí Václav Wimberský, který svoji vitalitou a fotalovým umem strčí dnešní mladé hravě do kapsy. Jinak v mužstvu jsou mladí šikovní kluci jako je Jiří Pravda nebo Igor Nitrianský, kteří mají letité zkušenosti s ligovými soutěžemi.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu?
Uplynulou sezónu jsme krajskou soutěž nehráli. Hráli jsme okres, který byl pro nás zklámáním. Skončili jsme druzí.

A naopak, jaké cíle si kladete před sezónou letošní?
Cíle v této sezóně jsou jasné. Každý chce vyhrát a my ještě více. Takže 1. místo, i když to budě dost těžké. V soutěži je dost kvalitních mužstev. Vím, zní to dost namyšleně, ale my neumíme hrát o druhý nebo třetí flek. Může se však stát, že vyhoříme, ale budeme bojovat.

Jak se vám líbí systém a organizace soutěží futsalu - sálového fotbalu v Jihočeském kraji, co byste chtěli případně změnit?
K systému nemohu zatím nic říci. Jsme v začátku, takže se uvidí.

Na otázky odpovídal Bohuslav Pravda


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5