FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


Představujeme vám ...

28.12.2011, 08:59 | vložil: Jiří Karhánek

Pokračujeme v našem cyklu, ve kterém vám chceme představit některá družstva hrající jihočeské futsalové soutěže. Představujeme vám další z družstev hrající JIHOČESKOU FUTSAL LIGU.
ORTH-MED České Budějovice

Jste jedním z nováčků nejvyšší krajské soutěže, můžete na úvod našeho rozhovoru představit váš tým, i s ohledem na jeho historii?
K sálové kopané nás v roce 2004 přivedl otec našeho kamaráda pan Jiří Nikodém, který byl brankářem týmu Odak Klokočí "A". Jako nováčci, jsme dvě sezóny obsazovali poslední, respektive předposlední místa. V roce 2006 proběhla změna sponzora, tudíž i změna názvu týmu na Archeus České Budějovice. V roce 2010 kolísala spolupráce mezi klubem a sponzorem, proto došlo k odtržení od klubu Archeus "A" a k vzniku nového s již aktuálním názvem. V tomto roce, díky velmi výraznému rozšíření kádru, jsme se rozhodli i na vytvoření B-týmu.
V našem týmu není ani jeden hráč starší třiceti let, tak předpokládám a zároveň v to i doufám, že ještě aspoň tak deset let se na sálovkové scéně budeme pohybovat.
Za největší zbraně považuji věk, týmový duch, to že jsme si všichni (i B-tým) charakterově sedly a brankáře. Naopak slabiny vidím v dodržování životosprávy a nezkušenost v krajské soutěži.

Kteří hráči vašeho celku patří mezi hlavní opory, jaké změny váš tým prodělal před tímto ročníkem?
Kluci jsou všichni kvalitními fotbalisty, úspěch nám přináší z 90% týmový výkon, málokdy se stane, aby vyčníval jednotlivec.
Určitě musím zmínit Víťu Pešulu, kterého považuji za jednoho z nejlepších brankářů v celém kraji, hraní nohou je u něj na vysoké úrovni, proto i pár zápasů odehrál i jako hráč. Dále musím zmínit mistra taktiky, kterou nikdo nechápe, Lukáše Niedla. Je to náš jediný legionář, hraje až v Rakousku a ještě jedna věc - ten člověk nezná podstatné jméno únava.
A ještě Jaroslav štávička Rambousek, který když se postaví na špičky, tak vidí hadovi do očí, ale jeho produktivita je dech beroucí.
Změny před začátkem sezony byly 4, z toho 2 negativní a 2 pozitivní. Kvůli dlouhodobému zranění Štěpána Sahana (koleno) a Michala Švercla (kyčel), které čeká operace, jsme přišli pro tuto sezónu o 2 hráče a tak musel přijít na řadu scouting. Naštěstí se nám podařilo udělat Kamila Gažáka a na hostování z TEX-COLORU přivést Jana Kubeše.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu?
Kéž by uplynulá sezóna neskončila. Za celý ročník + pohár, jsme prohráli jen 5 zápasů a všechno vygradovalo 2. místem v 1 OL, vítězstvím v OP a účastí v národním finále poháru, kde nám jen o vlásek unikl postup do semifinále a skončili 5.

A naopak, jaké cíle si kladete před sezónou letošní?
Cíl je jednoznačně postup do play-off, což znamená být do 6. místa po základní části. Což si myslím, nebude sranda, ale věřím, že v našich silách to je.

Jak se vám líbí systém a organizace soutěží futsalu - sálového fotbalu v Jihočeském kraji, co byste chtěli případně změnit?
Organizace je myslím dobře zvládnutá, nemám vůbec žádné výhrady. Moc dobře vím, že je skoro nemožné, udělat takovou organizaci, která by splňovala požadavky všem. Důležité je, že když se mi něco nelíbí, říct si, že to platí pro všechny a jede se dál. Pokud by tomu tak nebylo, samozřejmě, že se ozvu. Ale takové pocity, zatím nemám a pevně věřím, že i nebudu.

Sálovka má velkou konkurenci, ať už ve klasickém fotbalu nebo v nejrůznějších typech malé či halové kopané, proč sálovku upřednostňujete, co vám přináší?

Velice nám všem vyhovuje období, kdy se sálovka hraje. Mě osobně se ještě hodně líbí, že se v jednom hracím dnu nepotkají jen 2 soupeři, ale i více týmů. Je zde mnohem větší prostor pro hecování a srandu!

Na otázky odpověděl: David Prokop


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5