BELGIE – ČESKÁ REPUBLIKA 2:2 A JAK TO VIDĚL VELKÝ BIZON .....?

30.11.2011, 16:40 | vložil: Luboš Vlnatý zobrazit foto

Datum: 30.11.2011 13:15:46

A opět se Vám hlásím ze šampionátu! Včerejší den byl hodně hektický, protože organizace turnaje nefunguje, jak by měla a hlavně jak bychom si představovali! Největším problémem je neustálé přejíždění autobusem. Jelikož jezdíme společně s francouským týmem, na který musíme neustále čekat, což především naše hráče a trenéry velmi znepokojuje a omezuje! Jediné, čím to můžeme překonat, je dobrá a hra a nějaké body na našem kontě! Kluci se o to pokusí hned dnes v dalším zápase právě proti Francouzům!

No a teď něco ke včerejšímu zápasu:

Jak všichni dobře víte s Belgií jsme remizovali 2:2 a na penalty jsme prohráli 5:4. Nastoupili jsme v sestavě: Mareš - Voldán, Mertl, Pomeje, Cais, druhá čtyřka: Bury, Haloda, Večeřa, Judita. Zápas samotný byl pro náš tým dost náročný. Začali jsme hodně nervózně a opatrně. A hned v úvodu jsme inkasovali po špatném pokrytí soupeře, kdy po výborném zákroku brankáře Mareše se míč odrazil k volnému hráči Belgie a ten dostal svůj tým do vedení 1:0. Naštěstí jsme ve 14. minutě dokázali vyrovnat Večeřou, kterého nádherně našel před brankou Mertl. Velkou smůlou bylo, že těsně před koncem poločasu se nám zranil Denis Judita, který musel ze zápasu odstoupit a skončil s podezřením na zlomeninu v místní nemocnici.To se nakonec nepotvrdilo (o jeho stavu budeme všechny informovat, ale vypadá to, že turnaj pro něho skončil). První půle tedy skončila 1:1 a náš tým v ní nepodal zrovna ideální výkon. Pomalu jsme neohrozili branku soupeře a převážně jsme se bránili!

Do druhé půle jsme vstoupili odvážněji a měli jsme převážně míč ve své
moci. Belgičané však výborně bránili a okamžitě přecházeli do nebezpečných protiútoků. Z jednoho takového se jim podařilo opět vstřelit gól a prohrávali jsme 2:1. Naštěstí jsme vyrovnali díky Pomejemu, který se dostal k míči po střele Caise. S ledovým klidem Angličana poslal míč k tyči a dokázal 6 minut před koncem skóre srovnat! Soupeř se však nevzdával a jejich protiútoky byly hodně nebezpečné. Stálo nás to dalšího hráče v poli a to Filipa Mertla, který po dvou žlutých kartách, kdy na poslední chvíli tahal za ruční brzdu dostal kartu modrou a musel také opustit palubovku! Závěr zápasu již byl opatrnej. Oba týmy byli spokojeni alespoň s jedním bodem a tak se to i dohrálo.

Následovalo prodloužení, ve kterém jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme strhnout vítězství na svou stranu. Vlastně dokázali, ale nepochopitelným (!!!) verdiktem ruského arbitra jsme o něj přišli. Po autovém vhazování se do míče opřel kapitán Cais a nádhernou střelou skóroval. Jenže rozhodčí (asi jediný v celé hale) viděl nějaké strkání ve vápně a regulérní gól neuznal!

Šlo se tedy na penaltový rozstřel, ve kterém jsme bohužel neuspěli. Do naší branky šel náhradník Morong a zlikvidoval pouze jednu. Zatímco za nás nedali Cais a Haloda. Je to škoda, avšak penalty jsou již loterie a vždy z nich někdo odchází rozzářený a druhý smutný. Na nás bohužel zbyla ta druhá verze.

Díky slavnostnímu zahájení byla na našem zápase poměrně slušná návštěva. Na dalším zápase po nás už bylo v hale pár lidí!!! Jsme zvědavi, jaká návštěva bude dnes, kdy se představí domácí tým Katalánska. Celkově zde podle mého soudu není o sálovku pražádný zájem a velmi malá reklama. Vůbec se to nedá srovnat s turnajem v Třeboni, který byl organizačně i divácky úplně někde jinde!

Dnes v 18.00 nás čeká další zápas s Francií, ve kterém se musíme obejít bez zraněného Judity a na jeden zápas potrestaného Mertla! Ty nahradí Bordač a Semrád. Mužstvo máme kvalitní a my jako diváci jim věříme! Náš tým je odhodlán bojovat ze všech sil a získat 3 body, které by byli vzhledem k vyrovnanosti turnaje hodně cenné!

Nyní je náš tým na tréninku a postřehy hráčů a trenérů ze šampionátu pošleme později.
VB

Datum: 30.11.2011 15:55:07
K dnešnímu zápasu nám řekl trenér Pavel Šilhan:
Z důvodů již známých absencí bude dnešní sestava následující: Mareš - Cais, Bordač, Haloda, Pomeje, druhá čtyřka. Voldán, Bury, Semler, Večeřa. Francouský tým je velmi dobře připravený technicky, brání na deseti metrech a přechází do smrtících brejků! Pro nás bude důležitý a budeme se snažit nedostat první gól, což bude určující ráz pro vývoj zápasu. Budeme se snažit první gól vstřelit sami a bylo by to pro nás jednoduší, protože soupeř by se musel víc vysouvat a tím by se nám otevíral větší prostor v útoku. Klucí jsou odhodláni udělat všechno pro vítězství, abychom zůstali stále ve hře o přední příčky v turnaji. Za celý tým všechny zdravíme a držte nám dnes od 18.00 palce. Budeme to potřebovat!