ZAHÁJENA I JIHOČESKÁ VETERÁNSKÁ SOUTĚŽ ...

30.11.2011, 11:12 | vložil: Luboš Vlnatý zobrazit foto

Jihočeská soutěž veteránů od 40 let začala první částí prvního dvoukola v prachatické sportovní hale, kam přijel českobudějovický Archeus, aby si to „rozdal“ s domácími družstvy Pěčnovem a Candátama. Druhá část prvního dvoukola bude dohrána 3.12. v ČB v hale Na Sádkách.

FC PĚČNOV – ARCHEUS CB 3:4

V zahajovacím utkání se čekalo, zda Pěčnov potvrdí své dobré výkony, které mu vynesly 3. místo v loňském ročníku. Družstvo Archeusu ale tvořilo mnoho zkušených hráčů a tak se očekával urputný boj a vyrovnaný zápas, což se také potvrdilo. Hosté nakonec zvítězili díky lepší technické vyspělosti svých hráčů a většímu přehledu ve hře oproti bojovnosti a nasazení domacích. Dobrým výkonem se prezentoval brankář hostů V. Korejčík.

1. FC CANDÁT PRACHATICE - ARCHEUS CB 8:5

Ve vyrovnaném a bojovném utkání se hrál útočný futsal na obou stranách. Na počátku 2. poločasu se domácím podařil trhák až na 6:3, ale hosté se nevzdali a zvýšeným usilím snížili na 6:5. V závěru však při více otevřené hře, ve snaze vyrovnat, 2x inkasovali z rychlých protiútoků domácích.

FC PĚČNOV – 1. FC CANDÁT PRACHATICE 3:7

V očekavaném utkání dvou prachatických rozhodl celé utkání velký tlak hostů hned na jeho začátku, když už ve 4. minutě vedli 3:0! Domácí bojovali, snížili, ale hosté vždy úspěšně kontrovali a drželi si minimálně jednobrankový odstup. Ve 2. poločase již domácí na Candáty nestačili a dopouštěli se častých faulů, o čemž svědčí i dva trestné 9m kopy v závěru utkání, z nichž jeden hosté proměnili a s přehledem dovedli utkání k vítězství.