FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


BIZONY TĚŠÍ ÚSPĚCH FILIPA MERTLA - REPREZENTANTA DO 21 LET

25.11.2011, 22:41 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto


Po týmu Jelimani Vimperk dnes představujeme další celek naší krajské ligy - mladý a ambiciózní tým Bizonů, který tento víkend čekají první dva zápasy nové sezóny.V hale v Hluboké nad Vltavou nastoupí v sobotu proti tradičním soupeřům - celkům Netáhla a Sfinga.Můžete na úvod rozhovoru představit váš tým, i s ohledem na jeho historii?

Tým Bizonů je jedním z nejmladších v jižních Čechách. Založili jsme ho před 3 roky. Prvním rokem jsme hráli 2. Okresní ligu a potřetí budeme letos hrát krajskou soutěž. Takže historie veškerá žádná! Ale máme samé mladé kluky, kteří se sálovku pořád ještě hodně musí učit! Určitě jsme věkovým průměrem nejmladší v krajské soutěži.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu?

V loňské sezoně jsme skončili na devátém místě a vzhledem k tomu, že bylo pouze devět týmů, takže poslední! Prostě nic moc ale z druhé strany jen těsně za baráží!

Kteří hráči vašeho celku patří mezi hlavní opory, jaké změny váš tým prodělal před tímto ročníkem?

Já bych nerad ještě před sezónou tady vyzdvihoval nějaké opory, protože to by nebylo fér vůči ostatním. Ale v sálovce je důležitý post brankáře a na ně mi budeme nejvíc spoléhat. A snad se nějaká opora v týmu najde, která bude táhnout tým co nejvýše. Snad jí bude Filip Mertl, který se prosadil do reprezentace do 21 let a začátkem prosince nás bude reprezentovat ve Španělsku na ME. Dá se říci, že to je náš vlastně první oddílový úspěch, na který jsme pyšní.
Některé změny jsme byli nuceni v mužstvu pro letošek udělat, protože nám někteří hráči vypadli ze zdravotních důvodů a tak jsme museli kádr trochu obnovit. Přišli tedy brankář Kroupa a do hry Kadlec, Babouček, Sivák a Poláček.

A naopak, jaké cíle si kladete před sezónou letošní?

Sálovka je specifický sport a my nemáme v týmu žádné specialisty, protože všichni upřednostňují velký fotbal. Proto máme cíle skromné, ale nikomu nedáme nic zadarmo. Chceme hrát v kraji důstojnou roli a pokud možno se probojovat do baráže, i když ta se hraje v tak pozdní dobu, že tam nám velký fotbal vše hrozně narušuje. S tím se ale nedá nic dělat!

Jak se vám líbí systém a organizace soutěží futsalu - sálového fotbalu v Jihočeském kraji, co byste chtěli případně změnit?

K systému a organizaci bych se nerad nějak vyjadřoval, protože mi to nepřísluší a moc dobře vím, že to je velmi těžké vše skloubit tak, aby to vyhovovalo všem. Z mého pohledu by možná bylo nejlepší, kdyby se pár zápasů odehrálo ve všední dny v pozdějších hodinách, kdy se nehraje velký fotbal. To by nám možná vyhovovalo víc. No a další věc, která my pořád nedá spát, je rozhodování zápasů. Berte to jako moje velké přání, aby se zlepšila kvalita rozhodčích a zápasy byly odpískány objektivně. Já vím, že mnohokrát i těm rozhodčím křivdíme, a že ani oni to nemají snadné, ale pokud se budou snažit pískat férově, tak půjde i kvalita sálovky nahoru. To mi věřte!

Sálovka má velkou konkurenci, ať už ve klasickém fotbalu nebo v nejrůznějších typech malé či halové kopané, proč sálovku upřednostňujete, co vám přináší?

Já i celý tým sálovku bereme víceméně jako doplňkový sport v zimním období k velkému fotbalu a tak se na to taky díváme! Hlavně si přeji, aby letošní ročník dopadl pro všechny týmy tak, jak si představují a hlavně, aby ho všichni dohráli bez nějakých vážnějších zranění. Výsledky jsou vždycky až druhořadé!


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5