JIHOČESKÁ FUTSAL LIGA: NETÁHLA A RUMPÁL VEZOU Z VIMPERSKÉ HALY PLNÝ BODOVÝ ZISK

24.11.2011, 14:11 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

Dynamo Jelimani Vimperk : TK Rumpál Prachatice 1:5 ( 1:2 )

V zahajovacím utkání letošního ročníku Jihočeské futsal ligy se představili na domácí palubovce Jelimani a spolu s nimi nováček soutěže TK Rumpál. Z herního hlediska se ale o žádného nováčka nejedná a na hřišti to bylo také vidět. Do domácích se pustili pěkně zostra a hned ve druhé minutě přivítali nového jelimanského brankáře gólem. Z naskytnutého pohledu bylo zřejmé, že si obě mužstva na sebe po soutěžní pauze ještě trochu zvykají, více patrné to však bylo na domácích. I přesto se jim ale podařilo vyrovnat. Poté si Jelimani vytvořili ještě několik menších příležitostí, ty ale Rumpál usmrtil ještě v jejich počátcích a vstřelenou brankou stanovil poločasový výsledek. Po změně stran přidali prachatičtí brzkou třetí branku, jenž by se dala označit za branku rozhodující. Poté si už svůj náskok celkem v poklidu hlídali a dalšími brankami uzavřeli zahajující zápas s konečným skóre 5:1 ve svůj prospěch.

Dynamo Jelimani Vimperk : SK Netáhla České Budějovice 5:15 ( 1:6 )

Mátožní domácí hrubkou ve 22 vteřině poslali mistra do vedení. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat a bylo to již o dvě branky. Po rozehrání standardní situace Jelimani snížili a mohlo se zdát, že se jim blýská na lepší chvilky. Zůstalo to ale jen u zdání. Netáhla si dělala co chtěla, a v poločase byl výsledek 1:6. Horké minuty byly pro Jelimany připraveny i po změně stran, a tak byl zrozen první debakl nové sezóny. Prohru o třináct branek v poslední dvouminutovce Jelimani alespoň stáhli na rozdíl deseti, i tak se nad nimi vznáší oblak hanby.

TK Rumpál Prachatice : ZSO Hluboká nad Vltavou 5:1 ( 3:1 )

Hráči Hluboké dorazili jen v pěti lidech, a tak neměli být pro Rumpál těžkým soustem. Tato domněnka se nakonec ukázala jako správná. Po celý zápas nováček soutěže dominoval a jedinou překážkou mu tak byla pouze vlastní nemohoucnost ve střeleckých dovednostech. I přes ne úplně dobrou střelbu rozvlnil Rumpál brankovou síť celkem pětkrát, a protože ZSO docílil alespoň čestného úspěchu, odvážejí si prachatičtí 6 bodů za shodné výhry 5:1.

ZSO Hluboká nad Vltavou : SK Netáhla České Budějovice 0:9 ( 0:4 )

Hráči ZSO toho bez možnosti střídání měli po prvním zápase viditelně plné zuby a právem se mohli obávat nepěkných zážitků. Obavy ještě umocnil první dnešní výsledek Netáhel. Žádné překvapení se nekonalo a není toho moc ke sdělení. Utkání bylo jen otázkou výše skóre, o které se především postarali Šefčík J. a Havlíček J.. Prvně jmenovaný vsítil čtyři branky, jeho zmíněný parťák se postaral o zásahy tři. Druhou svou exhibici vyhrál současný jihočeský mistr 9:0 a zahájil tak novou sezónu ve velkém stylu.