FUTSAL CUP 2018/19 - kompletní výsledky .....více v sekci Aktuality


Aktuality


Představujeme

23.11.2011, 18:06 | vložil: Jiří Karhánek zobrazit foto

V několika následujících aktualitách vám chceme "přiblížit" družstva hrající JIHOČESKOU FUTSAL LIGU. Každému jsme zaslali několik otázek, ve kterých by vás měli seznámit se svou historií nebo se svými plány pro tento soutěžní ročník.

DYNAMO JELIMANI Vimperk

Můžete na úvod rozhovoru představit váš tým, i s ohledem na jeho historii?

Historie klubu se datuje k roku 2005, kdy jsme začali hrát vimperskou ligu sálovky. Zakládajícími členy byli až na jednu výjimku v podstatě nadšenci bez jakýchkoli zkušeností s oficiálními soutěžemi ať už fotbalovými, futsalovými, či sálovkovými. Postupem času se na tyto jedince nabalovali další, převážně hráči fotbalového oddílu Šumavanu Vimperk. Po rozkoukávacích sezonách jsme shodou všemožných událostí a důvodů zabrousili do krajské soutěže futsalu-sálového fotbalu, kde působíme dodnes.

Největší úspěchy jsou zatím 1.místo v základní části vimperské sálovky v sezoně 2008/2009 a 2. místo v základní části Jihočeské futsal ligy v sezoně 2009/2010. Play off v těchto soutěžích jsme ale vždy nezvládli, a tak jsme v konečném sumáři vlastně nikdy nic nevyhráli. Z toho bych také odvodil charakteristiku, jenž je pro náš tým typická. Můžeme totiž porazit kohokoli, ale také úplně s kýmkoli prohrát, prostě klasičtí (J)jelimani.

Kteří hráči vašeho celku patří mezi hlavní opory, jaké změny váš tým prodělal před tímto ročníkem?

Největší oporou byl po herní stránce bezesporu náš brankář Václav Carda. S ním jsme se ale před letošní sezonou rozloučili. Na tomto postu se tedy udály největší změny. Ty se však týkaly i hráčů v poli. Bohužel, posila od které si nejvíce slibujeme ( Jakub Pospíchal ) bude ze zdravotních důvodů k dispozici až v sezoně další, v té letošní ho alespoň uplatníme jako vodonoše. Co se týče současných opor je těžké někoho vyzdvihnout, naše přednosti bych spíše viděl v kolektivní hře než v jedincích. Pokud bych však musel někoho označit, byli by to střelci Tomáš Janda a David Pek, když jsou v dobrém rozpoložení dokáží sami rozhodovat zápasy.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu?

Uplynulá sezóna byla jedna velká bída a nejhorší v historii klubu. Po předloňské pohádce jsme tvrdě dopadli na zem a v plné nahotě se ukázal především charekter každého z nás. A právě toto bylo pro mě osobně obrovské zklamání. K vidění a slyšení byly totiž věci, které úplně odsunuly na vedlejší kolej to, co by jsme měli mít společně všichni rádi a to hru samotnou. Od toho všeho se také odvíjely logicky výsledky a myslím, že jsem nebyl sám, kdo dohrával sezónu jen z povinnosti a se sebezapřením. Moc si přeji, aby se takováto sezóna už nikdy neopakovala. Aby však nebylo všechno úplně černé z herního hlediska bych vyzdvihl první zápas play off proti Netáhlům.
Ten jsme zvládli takticky velmi dobře a byl bych rád, kdyby jsme to mohli častěji opakovat.

A naopak, jaké cíle si kladete před sezónou letošní?

Hlavním cílem je konečně stabilizovat mužstvo, ukončit ten přehršel odchodů a příchodů aby jsme někdy v budoucnu mohli sklízet ovoce pramenící z dlouhodobé pospolitosti beze změn. K tomu se váže také to, co už jsem nakousl v předchozí otázce. Zásadní změna vystupování a přístupu. To je ale cíl dlouhodobější, nikoli jen pro tuto sezónu. Cíle spojené s umístěním jsme letos nechali otevřené ...

Jak se vám líbí systém a organizace soutěží futsalu - sálového fotbalu v Jihočeském kraji, co byste chtěli případně změnit?

K systému a organizaci mě žádné výhrady moc nenapadají. Jen neradi jezdíme do haly na Hluboké, která nás odrazuje svou neútulností a absencí časomíry. Výhrady mě napadají ještě v souvislosti s rozhodčími. Při absencích pánů Černocha, Paseckého a hlavně Sýkory je kvalita v tomto "sektoru" podle mě slabá. A do třetice, nevím kam tuto výhradu zařadit, proto ji přiložím k předešlým. Problém správnosti vhazování autů a rohů. Možná je problém taky u nás, ale za těch pár let v tomto poli stále tápeme a vlastně nevíme co je správně a co ne. Co bylo v jednom zápase dobře, to samé bylo v jiném špatně a naopak. V některých zápasech jsme mohli pozorovat, že na tom byli soupeři obdobně.

Sálovka má velkou konkurenci, ať už ve klasickém fotbalu nebo v nejrůznějších typech malé či halové kopané, proč sálovku upřednostňujete, co vám přináší?

Pokud jde o to, proč upřednostňujeme sálovku před jinými typy malé či halové kopané je důvod jednoduchý. Když jsme začínali, vklouzli jsme právě do těchto vod a důvod ke změně zatím nepřišel. Ve srovnání s velkým fotbalem je toho víc. Když jde balon po zemi, je jisté, že po zemi také půjde, bez rizika skočení na drnu, či jiné nerovnosti. Při sálovce si nemusíte lámat hlavu s různými povětrnostními neduhy. A hlavně jste zde pořád ve hře s míčem a nestane se vám, že běháte 20 minut tam a sem a vidíte ho pouze z dálky. Styl hry u nás v tomto směru také vítězí. Osobně lituji ( a několik spoluhráčů se mnou tento názor sdílí ), že se nehraje sálovka celoročně, v takovém případě by souboj mezi velkým fotbalem a sálovkou skončil jednoznačným vítězstvím balonu se sníženým odskokem a palubovky! 

Na otázky odpověděl: hrající předseda klubu - Ladislav Frk.


Zpět
Česká federace sálového fotbalu

FUTSAL CUP 2017/18


1 SK STRABAG  32
2 MOUCHA TEAM  30
3 PAROH TEAM  21
4 PANTERS F.C.  15
5 TJ Volary  13
6 FC GEIS ČB  8
7 TJ Záblatí  8
8 FC SIBERIA ČB  7
9 FC NORTON  5
10  CHILL Vodňany  4
11  SEŠLOST ČB  3
12  FC Zbytiny  5