VÍTĚZEM JIHOČESKÉ FUTSAL LIGY JSOU NETÁHLA ČESKÉ BUDĚJOVICE

5.3.2011, 09:18 | vložil: Roman Barilla zobrazit foto

V Jihočeském kraji již znají vítěze své nejvyšší krajské soutěže. Po roční pauze se na trůn vrátila Netáhla České Budějovice „A“, která v repríze finálového utkání loňského ročníku oplatila porážku českobudějovické Sfinze. Nejprve ale oba finalisté, aby vůbec mohli pomýšlet na mety nejvyšší, museli projít přes semifinálová střetnutí, kde na ně čekaly další dva týmy z Českých Budějovic, kterými byly Tex-Color „A“ a SK Demolice „A“.
Do semifinálových utkání play off postoupili z předchozího kola ti, kteří po celou sezónu prokazovali nejlepší výkonnost a i v dlouhodobé části obsadili první čtyři místa. A každé družstvo mělo o motivaci postaráno. Hráči Sfingy určitě toužili obhájit titul, Netáhla chtěla dokázat, že jsou v kraji dlouhodobě nejlepším týmem, Tex-Color po svém návratu do krajské ligy usiloval o potvrzení své příslušnosti k nejužší špičce a Demolice měla v úmyslu vylepšit své čtvrté místo z loňského ročníku. Jak se komu podařilo plány naplnit, posuďte z výsledků sami. K žádné revoluci a nástupu nových lídrů jihočeské sálovky ale nedošlo a ve finále jsme opět viděli staré známé.

SEMIFINÁLE:
Tex-Color České Budějovice „A“ – Sfinga České Budějovice 4:5 (2:3)
Branky: Bouchal, Kolář 2 – Semrád 3, Lerch, P. Tobiáš
ŽK 5:1 (Přibyl 2, Bouchal, Blažek, Picka – Rezek)
MK 2:0 (Přibyl, Blažek)
V úvodu utkání se sice Tex-Color ujal vedení, do kabin ale k poločasové přestávce odcházeli s jednobrankovým náskokem obhájci prvenství. Ve druhé půli nejprve dvěma brankami převážil misku vah na stranu domácích, závěr zápasu ale opět patřil Sfinze, za kterou odpověděl také dvakrát Semrád.

SK Netáhla České Budějovice „A“ – SK Demolice České Budějovice „A“ 11:4 (6:1)
Branky: Ševčík 4, Havlíček 3, Sto, Tomka 2 – Leština 2, Jodl, Bakalář
Vítězové základní části neponechali nic náhodě a do Demolice, jejíž sestavu znatelně ovlivnila příprava klubů velkého fotbalu, se pustili zhurta hned od úvodního hvizdu a nenechali nikoho na pochybách, kdo bude postupovat. Hostům dovolili alespoň trochu zmírnit debakl teprve za stavu 10:1.

O 3. MÍSTO:
Tex-Color České Budějovice – SK Demolice České Budějovice „A“ 11:5 (7:4)
Branky: Bouchal , Kolář 4, Přibyl, Picka, Benkovský – Leština, Tengl 2, Bakalář
Jak jinak, než přestřelkou, se dá nazvat zápas mezi poraženými finalisty. Demolice šla po pěti minutách dvěma rychlýma brankami do dvojgólového vedení, po dalších pěti minutách ale již naopak o dvě branky prohrávala. Hrál se vcelku bezstarostný útočný fotbal a do přestávky skóre vesela narůstalo na obou stranách. Ve druhém poločase už ale, až na jeden zásah hostů, stříleli pouze domácí, kteří si tak v pohodě zajistili alespoň bronzovou příčku.

FINÁLE:
SK Netáhla České Budějovice „A“ – Sfinga České Budějovice 8:4 (3:0)
Branky: Sto 3, Havlíček, Tomka 2, Ševčík – Semrád 3, Lerch
ŽK 0:1 (Pouzar)
Finálová odveta se lépe vydařila Netáhlům. Již v počátku zápasu si zajistili domácí uklidňující náskok, který po přestávce neustále navyšovali až na hrozivých 8:1. Teprve pak se dostali ke slovu i hráči Sfingy, kteří alespoň kosmeticky upravili výsledek.