ČTVRTFINÁLE PLAY OFF JČFL PŘINESLO POSTUP PRO FAVORITY

24.2.2011, 11:09 | vložil: Roman Barilla zobrazit foto

Do bojů o pocty nejvyšší zasáhnou v Jihočeské futsal lize ti, kteří se umístili nejvýše i v dlouhodobé části soutěže. První čtyřka totiž nezaváhala a ve čtvrtfinále si poradila se svými soupeři.
Překvapivě nejvíce práce měla Netáhla České Budějovice, vítěz základní části, proti kterému nastoupil soupeř z osmého místa, tedy Dynamo Jelimani Vimperk. Vimperskému týmu totiž v prvním utkání dokonale vyšla taktika důsledné obrany a rychlých protiútoků. V zápase se Jelimani ujali vedení, po vyrovnání opět udeřili a i přes obrovský tlak Netáhel uhájili výhru 3:2 a do odvety šli s jednogólovým náskokem. O ten však přišli hned v první minutě druhého utkání, v závěru poločasu inkasovali podruhé a ve druhé půli již zápas příliš nezvládali. Netáhla senzaci nepřipustila, jasně vyhrála 7:0 a jdou dál. Na jejich postupu má výrazný podíl Jindřich Ševčík, který se ve čtvrtfinálovém dvojzápase trefil do sítě Jelimanů celkem šestkrát.
Druhý tým tabulky, Tex-Color České Budějovice, změřil síly se sedmým družstvem, což byl Zřejmě slušný oddíl Hluboká nad Vltavou. Tex-Color v prvním zápase zvítězil 4:1, ale tříbrankový náskok do odvety si vybudoval až v posledních třech minutách utkání. Průběh odvetného zápasu byl už, i vzhledem k náskoku z prvního utkání, méně dramatický. Tex-Color si v první čtvrtině zápasu zajistil tříbrankové vedení a hlubocké soupeře nechal vždy pouze přiblížit se na dosah. Nakonec vyhrál i druhý zápas, tentokrát 6:4, a může se připravovat na semifinále.
Kdo chce vidět v utkání JČFL hodně branek, měl by navštívit střetnutí mezi Sfingou České Budějovice a FC Doubravice „Jávři“. A ani čtvrtfinálový souboj této dvojice nebyl výjimkou. Bohužel pro Jávry ale bylo v podstatě rozhodnuto již po první polovině prvního utkání. Zde sice Jávři na počet vyložených šancí vysoko vyhráli, ale brankový stav byl po půli 4:1 pro Sfingu. Ani druhá polovina toho moc nezměnila a konečný stav 7:3 ve prospěch obhájců prvenství napovídal, kdo se nejspíš podívá do dalších bojů a pro koho sezóna skončí. Odveta pak přinesla z obou stran bezstarostný útočný fotbal, čemuž i odpovídá výsledek 12:7 pro Sfingu.
Čtvrtou čtvrtfinálovou dvojicí byli sousedi v tabulce, čtvrtá SK Demolice České Budějovice „A“ a pátý Strabag Lubryco Prachatice „B“. Hledat v této dvojici favorita nebylo nic snadného, protože výsledky rezervy Prachatic hodně záleží na tom, kdo z ligových hráčů přijde béčko posílit. Tentokrát to ale s posilami nebylo valné a Demolice toho využila. Hned na začátku prvního zápasu šla do trojgólového vedení a utkání dovedla do vítězného konce 5:1. V odvetě, která skončila remízou 4:4 si pak už hráči Demolice s přehledem hlídali náskok a nepřipustili žádné komplikace ve svých postupových plánech.
O tom, kdo si bude moci na hlavu nasadit korunu pro krále jihočeské sálovky se rozhodne v sobotu ve vodňanské hale, kde se zaslouženě utká nejlepší čtveřice krajské ligy. Složení semifinálových dvojic je následující. Netáhla se střetnou s Demolicí a na Tex-Color narazí Sfinga. Tipovat z této sestavy vítěze není nic jednoduchého, takže nezbývá než popřát všem semifinalistům ať se jim daří, ať předvedou divákům co nejlepší výkony a ať vyhraje ten nejlepší.