POZVÁNKA NA TŘETÍ TURNAJ FUTSAL CUPu 2018/19 .....více v sekci Aktuality

JIHOČESKOU LIGU VETERÁNŮ VYHRÁLO BOTAFOGO SRUBEC

24.2.2011, 11:08 | vložil: Roman Barilla zobrazit foto

Poslední dva zápasy veteránské soutěže, pro každé z šesti zúčastněných družstev, měly rozluštit poslední otazníky. O tom, kdo obsadí místa na pomyslných stupních vítězů sice bylo již rozhodnuto, nevědělo se však, jak se na medailových pozicích Netáhla České Budějovice, Botafogo Srubec a FC Pěčnov nakonec seřadí. V nejlepší pozici nastupovala na hlubockou palubovku Netáhla, která s tříbodovým náskokem soutěž vedla a hráčům zbývala k zisku palmy vítězství pouze „nepatrná drobnost“, a to nejprve porazit FC Pěčnov a v posledním utkání soupeře neprohrát s obhájcem prvenství, Botafogem Srubec. První podmínku Netáhla splnila poté, co ve druhém poločase zlomila odpor Pěčnova a vyhrála 6:2, ve „finále“ ale na Srubec nestačila, Botafogu podlehla 0:6 a musela se spokojit se stříbrnou příčkou. Botafogo Srubec již před tímto zápasem zdolalo Vyšehrad XXL Český Krumlov a po roce si opět odneslo, díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů s Netáhly, trofej pro vítěze veteránské soutěže. Pěčnovským, kteří mohli za určité konstelace získat i více než bronz, hlubocké dvojkolo příliš nevyšlo. Odcházeli z haly s nulovým ziskem, když mimo porážky od Netáhel museli strávit i prohru s Jávry České Budějovice, kteří ve druhé půli otočili stav a vyhráli 7:3. Pro Jávry byl sice závěr soutěže úspěšný, získali šest bodů, porazili také VMZ Play Prachatice 9:4, v dlohodobé soutěži je třeba ale sbírat bodíky poněkud pravidelněji, takže v konečném účtování z toho byla pouze pátá pozice, když za sebou nechali jenom tým z Prachatic. Čtvrtou příčku si totiž díky výhře 5:0 nad Prachaticemi, po bezbrankové první půli, zajistil Vyšehrad, který při bodové shodě i stejnému vzájemnému zápasu s Jávry těžil z lepšího skóre. Soutěž střelců vyhrál s osmibrankovým náskokem na nejbližšího pronásledovatele Jan Adam (Botafogo), který nastřílel v deseti utkáních 25 branek.